^ NAHORU
 • 1 Naše Základní škola
  Ode dne 1. 9. 1977, kdy byla slavnostně otevřena, prošla naše základní škola významným vývojem a několika důležitými změnami. Jednou z nich je i nedávná změna vzhledu budovy, která oživila celé okolní prostředí. Předlohou pro realizaci nové podoby školy byl návrh, dnes již bývalé žákyně, Kateřiny Sobotkové.
 • 2 Gymnastika
  Patří mezi kroužky, které mají na naší škole dlouholetou tradici. Žákyně prvního stupně, pod vedením trenérek Štroufové a Linhartové, se zde učí baletní a taneční průpravě, a také dokonalému ovládnutí pohybů pro moderní gymnastiku.
 • 3 Lyžařské kurzy
  Mezi velmi oblíbené akce naší školy patří lyžařský kurz, který si klade za cíl nejen naučit žáky základům lyžování, ale také ukázat jim krásu zimních sportů, pohybu na čerstvém horském vzduchu a malebnou přírodu českých hor.
 • 4 Letní tábory
  Vysoce atraktivní akcí pro žáky jsou školou pořádané letní tábory, kde mají žáci možnost poznat některé z učitelů i mimo školní prostředí. Atraktivní lokality, zábavné hry, sportovní vyžití a dobří lidé jsou vždy zárukou nezapomenutelných zážitků z prázdnin.
 • 5 Tenisové kurty
  Škola disponuje kvalitním sportovním zázemím, do kterého jsou zakomponovány i tři tenisové kurty. Mimo možnosti pronájmu pro širokou veřejnost jsou kurty určeny především školním potřebám a každoročně se zde koná turnaj základních škol „O pohár ředitelky školy“.
baner

Články ze školních akcí

2019/2020

16. 10. 2019 - Lesní pedagogika III. B

Dne 27. 9. se třída III. B zúčastnila programu zvaného „Lesní pedagogika“. Děti formou her poznávaly rostliny a zvířata našich lesů. Nepříznivé počasí nám nepřálo, díky vytrvalému dešti jsme museli program ukončit o něco dříve. Ale nás to neodradí! Příští rok na jaře se rádi znovu zapojíme.

Tř. uč. Petra Radimská.

25. 9. 2019 - Exkurze V. B, V. C

Žáci V. B a V. C pod vedením p.uč. Mgr. Ilony Křížové a Mgr. Lenky Linhartové uskutečnili dne 20. září 2019, v rámci vyučovacích hodin vlastivědy, návštěvu hlavního města Prahy. Exkurze se týkala prohlídky Pražského hradu – Katedrála sv. Víta, Vladislavský sál, Starý královský palác, Bazilika sv. Jiří, Zlatá ulička, Daliborka. Své znalosti z hodin vlastivědy si žáci ještě více prohloubili odborným výkladem průvodkyně a obohatili vlastní prohlídkou historických míst Prahy. Na samotném závěru prohlídky obdržely děti pracovní listy, ve kterých odpovídaly na otázky týkající se Pražského hradu. Jako odměnu za dobře splněné úkoly získaly děti i příslušný certifikát. Exkurze Pražského hradu splnila svůj účel a žáci budou mít i pěknou vzpomínku.

2. 9. 2019 - Zahájení školního roku

 

2018/2019

28. 6. 2019 -FESŤÁČEK - VÍTÁNÍ PRÁZDNIN

Již počtvrté jsme se letos všichni sešli v závěru školního roku, abychom společně přivítali prázdniny a zároveň svým kamarádům, vyučujícím, rodičům, prarodičům a přátelům předvedli, co jsme se ve škole naučili. Nebylo to ovšem o tom, že umíme číst, psát a počítat. Tentokrát šlo o to ukázat, že jsme prima parta, kamarádi, kteří se nestydí a předvedou se v tom, v čem jsou šikovní. Žáci školy si totiž připravili se svými vyučujícími řadu skupinových i sólových vystoupení. Tradičně patřil dopolední program spolužákům a jednalo se vlastně o jakousi „generálku“ na odpoledne. O úvodní vystoupení se postarala bubenická skupina Oklep, která všechny roztančila a naladila na další část programu. Počasí nám přálo, nespadla ani kapka, zato bylo pořádné vedro. Všichni hledali útočiště ve stínu pod stany a pod korunami stromů, osvěžení bylo k dispozici v podobě kropení od chomutovských hasičů. Celá akce vyvrcholila v odpoledních hodinách, kdy se všichni sešli na školním hřišti. Vystupující předvedli krásná představení, od našich nejmenších až po deváťáky, kteří se se školou rozloučili ve velkém stylu. Nechybělo ani zpestření v podobě ukázky zásahu Hasičského záchranného sboru Chomutov při vyproštění osob z vozidla. Ukázka byla zajímavá nejen pro žáky, ale také pro jejich rodiče. Všichni uvítali možnost občerstvit se nejen vodou v naší školní jídelně, k dispozici byla také krájená zelenina, nanuky, točená limonáda či pečená brambora a kukuřice. Velký dík patří Statutárnímu městu Chomutov, které se finančně podílelo na uspořádání našeho festivalu. Díky této dotaci jsme uhradili pronájem profesionálního podia a ozvučení. Celý den se vydařil, s dětmi i všemi ostatními jsme si festival nadmíru užili a už teď se těšíme na další ročník!

logo_skola_mesto.jpg

28. 6. 2019 - Dravci

28. 6. 2019 - Samba

25. 6. 2019 - Třídní výlet IX.C

Žáci IX.C prožili tři pohodové dny na Klínech v Krušných horách. Během svého pobytu se porozhlédli po okolí této malebné obce. Navštívili vodní nádrž Janov, chatovou oblast a město Most. Jízda tramvají z Litvínova do Mostu a zpět byla pro některé zajímavou zkušeností. Poslední den strávili ve sportovním areálu. Zde si zahráli golf, pod vedením sympatických instruktorů byli zasvěceni do lezení, střílení z luku a kuše. Svoji obratnost a odvahu si prověřili v lanovém parku. Oblíbenou akcí na závěr horkého dne se staly balónkové bitvy, které byly příjemným osvěžením.

Mgr. Skálová Dagmar

5. 6. 2019 - Projekt Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčky I. C

Dne 4. 6. 2019 se třída I. C vydala na výpravu do knihovny. Cíl byl jasný - beseda o českých pohádkách. Po krátké procházce nás přivítala velmi milá paní knihovnice a seznámila nás s prostředím knihovny a jejím fungováním. Žáci měli možnost prohlédnout si knihy s různou tématikou a v klidu si v nich něco přečíst. Věřím, že se jim návštěva knihovny líbila a brzy si ji zopakují.

Mgr. Michaela Martínková 

27. 5. 2019 - Školní výlet za Harrym Potterem do Bradavic

8. 5. 2019 - I když jsme měli na začátku dne menší zpoždění, stihli jsme projít celý Westminster se spoustou významných míst (Westminster Abbey, Westminster Cathedral, London Eye, Buckinghamský palác, Houses of Parliament, Trafalgar Square, Národní galerie a další). Dopraveni jsme sem byli metrem, které spousta dětí vyzkoušela poprvé (ale ne naposled). Poté následovala pauza na oběd a nákup prvních suvenýrů. Přestože nás přivítalo typicky anglické počasí, první den jsme si v Londýně všichni užili. Lodním taxi jsme jeli směrem k O2 Aréně, kde nás čekal autobus, který nás převezl na místo srazu s rodinami.

9. 5. 2019 -  Tento den jsme strávili převážně v Oxfordu a celý se nesl v duchu Harryho Pottera. V osm hodin jsme se plni zážitků a dojmů ze svých rodin sešli u autobusu a vydali se na cestu do univerzitního města Oxford. Zajímavostí je, že tato univerzita je tvořena 38 oddělenými kolejemi a ne pouze jednou hlavní budovou, jak je tomu zvykem u českých univerzit. Zde jsme navštívili Christ Church College, kde se mimo jiné natáčely scény právě z Harryho Pottera. Poté následovala prohlídka města, kde jsme měli možnost prohlédnout si další z částí univerzity. Po obědě jsme se přesunuli do produkčního studia Warner Bros, kde jsme všichni podlehli kouzlu filmové magie. Už jen při pouhém vstupu do vestibulu byl každý uchvácen plakáty a replikami z filmů, tohle nadšení jen stoupalo. Ve studiu jsme strávili téměř tři hodiny a mnozí z nás by se zde klidně zdrželi i déle. Pro všechny to byl zážitek, na který budou ještě dlouho vzpomínat.

10. 5. 2019  poslední den jsme opět strávili v Londýně. Nechybělo ani focení u nultého poledníku, návštěva parku a pohled na Royal Naval College, kde se točila scéna z filmu Thor 2. Poté jsme se vlakem přesunuli do City of London, kde jsme zhlédli The Shard, nejvyšší budovu Londýna, London Bridge i The Monument, Tower of London a prošli jsme si bitevní loď HMS Belfast. Dále jsme zhlédli divadlo The Globe, které založil William Shakespeare. Následně jsme přes Millennium Bridge (který Smrtijedi z Harryho Pottera nezničili doopravdy) přešli k St Paul's Cathedral. Poté jsme se vydali na nákupy do Oxford Street a pak rovnou trajektem domů. Dětem se náš výlet velmi líbil.

22. 5. 2019 - Klub zábavné logiky a deskových her

Na naší škole se od ledna 2019 rozběhl v rámci projektu OP VVV „Klub zábavné logiky a deskových her, ve kterém si žáci měli možnost zábavnou formou procvičit a rozvíjet své logické myšlení.

Na schůzkách žáci se seznámili s hraním piškvorek, strategických her, logických rébusů a her např. monopolů, dostihů a sázek, ubongo, scrable, kamionem po světě, cestujeme po hradech a zámcích a dalších karetních a deskových her.

Pod vedením Mgr. Lenky Linhartové a Mgr. Dagmar Sochorové se setkávaly každé úterý od 13h do 14,30h dvě skupiny po osmi žácích. Jedna skupina byla tvořena žáky 4. C a druhá skupina žáky 5. B a 4. C.

Tento klub letos nekončí, příští rok v říjnu se opět otevře pro další zájemce.

28. 2. 2019 - Tonda Obal na cestách v I. B

Dne 11. února 2019 se na naší škole uskutečnil výchovně vzdělávací program Tonda Obal na cestách společnosti EKO-KOM. Cílem tohoto programu bylo podpořit u žáků vědomí odpovědnosti za životní prostředí a uvědomění si důležitosti třídění odpadů.
Při besedě nezůstalo pouze u třídění odpadu, ale dozvěděli jsme se mnoho užitečných i nových informací o recyklaci – opětovnému využití odpadů jako surovin pro výrobky z recyklovaných materiálů. Překvapením pro mnoho žáků bylo, že se z vytříděného plastového odpadu dá vyrobit například materiál pro výrobu laviček na hřišti, tobogánů v bazénu, výplní do bund, spacáků a mnoho dalšího.

Mgr. Michaela Martínková

14. 2. 2019 - Výstava žákovských prací

Výstavka představuje výtvarné práce žáků, které vznikly převážně v tomto školním roce. V hodinách výtvarné výchovy jsme se, kromě jiných témat, zaměřili i na 100. výročí vzniku naší republiky. V souvislosti s tímto tématem žáci vytvořili například několik zajímavých portrétů prezidentů. Věnovali jsme se i významným událostem, které se staly v letech s magickou osmičkou na konci. Na obrázcích je zachycena také proměna ročních období a zážitky žáků spojené s pozorováním vnějšího světa. Nejedná se o tematický ucelenou výstavku. Je to pouze výseč z celkové tvorby našich žáků v kresbě, malbě, v koláži a některých grafických technikách. Výstavku připravili žáci v rámci předmětu výtvarné činnosti.                    

Mgr. Dagmar Skálová

7. 1. 2019 - Vánoční besídka tříd I. B a VI. B

Bylo to velmi hezké a milé setkání.

7. 1. 2019 - Pátek Tři králové

Prvňáci spojili pracovní činnosti s trochou historie.

17. 12. 2018 - Zámek Libochovice

Ve čtvrtek 29.11.2018 jsme se vydaly třídy II.A, IV.A, IV.B, IV.C. V.B a V.C na zámek Libochovice, kde pro nás byla připravena pohádka „ Když v pekle sněžilo“. Naším úkolem bylo nejenom poslouchat příběh o nebi a pekle, ale také splnit tři úkoly a hlavně vyhnat z pekla zlého skřítka Zmatka. Jak se nám to podařilo si můžete přečíst:

Jednoho mrazivého dne jsme s naší třídou vyrazili na zámek Libochovice. Na zámku nás přivítal čert Šup, díky kterému jsme brzy zjistili, že v pekle zavládl Zmatek. Abychom odhalili, co se přesně stalo, navštívili jsem v nebi svatého Petra. Ten nám dal dopis, který jsem dokázali přečíst pouze u kouzelného zrcadla. Také jsme museli jít do pekelné hospody, kde jsme si zahráli o první pekelný uhlík. Díky nejvyšší kartě –žolík- jsme vyhráli a získali první uhlík pro Lucifera. Mlhou jsme prošli do pekelné kuchyně, kde jsme čertově kuchařce poradili, co dobrého se vaří v našem světě a získali uhlík druhý. Chodbou jsme prošli k andílkovi, kterému jsme pomohli vyřešit hádanky. Za odměnu jsme dostali třetí uhlík. Všechny tři uhlíky jsme odnesli Luciferovi, který díky nim zapálil uhaslý oheň a vyhnal Zmatka zpátky do temnot. Lucifer nás za to obdaroval čokoládovými mincemi. Na památku jsme si mohli koupit vánoční ozdobičky a pak jsme vyrazili zase domů.

Šárka Adamcová IV.A

14. 12. 2018 - Exkurze v porcelánce

Dne 11.12.2018 měla třída IX.C možnost seznámit se s výrobou porcelánu v Klášterci nad Ohří. Nejdříve se žáci dozvěděli základní fakta o historii výroby porcelánu ve světě, v Evropě i v samotném Klášterci nad Ohří. V provozu poznali jednotlivé výrobní fáze i konečný výpal. Ochotní zaměstnanci a také naši průvodci byli velmi vstřícní a vše žákům trpělivě vysvětlovali. V tvořivé dílně si žáci vlastnoručně vyzkoušeli dekorování porcelánu. Po exkurzi zbyl ještě čas nasát předvánoční atmosféru procházkou v zámeckém parku.

Exkurze se nám všem moc líbila a přejeme zaměstnancům, aby jejich porcelán dělal radost stále více zákazníkům u nás i ve světě.

Mgr. Dagmar Skálová                                                  

14. 12. 2018 - Krušnohorské Vánoce v horském areálu Lesná

1.A, 1.B a 1.C

Dne 12.12. se vydaly spojené 1. třídy autobusem do zasněžených hor. Cíl byl jasný – prožít atmosféru Vánoc v tradičním duchu Krušnohorských zvyků. Po cestě, s přibývající nadmořskou výškou, přibývaly centimetry sněhu. V areálu Lesná jsme již vystupovali do pohádkově zasněžené krajiny. Prvňáčci se hned vrhli do peřin nadýchaného prašanu a obdivovali obrovské rampouchy.

Vánoční program probíhal nejprve venku u vyřezávaného betlému. Žáci se seznámili s postavami a příběhem o zrození Ježíška. Následně jsme se odebrali do pekla, kde již všichni čerti spali a znovu se probudí až 5. prosince příštího roku. Obdivovali jsme dřevěné sochy čertů a zahráli si pár čertích her. Další cesta vedla už do vytápěné světničky. Zde si žáci vyrobili svíčku z voskového plátu, vlastní dřevěný betlém a lodičku ze skořápky vlašského ořechu. Seznámili se se štědrovečerní tabulí tak, jak vypadala před sto lety a dozvěděli se spoustu nových informací.  

Závěrem výletu na nás čekal oběd v místní restauraci. Po obědě chvilka odpočinku pro plná bříška a už jsme se mohli vrátit z výletu zpět do školy. Myslím, že máme na co vzpomínat.

Mgr. Michaela Martínková

10. 12. 2015 - Mikulášská nadílka

Dne 5. prosince navštívil žáky 1. stupně Mikuláš s čerty i andělským doprovodem a potěšil je nadílkou. Děti předvedly, jak jsou šikovné. Každá třída měla pro udobření čertů za občasné zlobení připravenou písničku nebo básničku. I v šatnách a ve vestibulu naší školy se čerti s anděly zabydleli. Žáci se mohli po nadílce seznámit s peklem a skončit přímo v nebi, kde byli odměněni andělíčkem, který bude celý rok dohlížet na jejich chování. Mikuláš se za rok vrátí a vše zkontroluje.

Mgr. Dagmar Skálová

1. 11. 2018 - Halloween ve II. B

Celé dopoledne se neslo ve strašidelném duchu. Připomněli jsme si tradice a zvyky na Halloween, řekli jsme si, jak se památka zesnulých slaví v Čechách. Také jsme se učili trochu anglicky a zpívali jsme písničky o strašidlech. Děti vyráběly strašidelnou mumii, vystříhávaly netopýry a vydlabávaly dýně. Dopoledne nám rychle uběhlo, děti byly velmi šikovné a tak jsme stihli vše, co jsme si naplánovali.

tř. uč. Petra Radimská

31. 10. 2018 - Pohádka na předpis - třídy I.A, I.B a I.Ctřídy I.A, I.B a I.C

Dne 18.10. žáci prvních ročníků navštívili Městské divadlo v Mostě, kde zhlédli autorskou pohádku o tom, co všechno se dá zažít při návštěvě u pana doktora. Viděli jsme divadelní ztvárnění částí několika klasických pohádek. Léčilo se hudbou a smíchem.

Mgr. Michaela Martínková

31. 10. 2018 - Projektový den – prevence rizikového chování (třídy I. A, I.B a I.C)

Bezpečně vždy a všude – tak znělo heslo, které nás provedlo projektovým dnem zaměřeným na bezpečnost chování v běžných životních situacích. Dne 16.10. bylo pro žáky připraveno několik stanovišť, na kterých jsme se seznámili s technickým vybavením složek integrovaného záchranného systému ČR. Následoval program ve třídě, kdy si žáci vyzkoušeli modelové situace chování v rizikových situacích. Díky interaktivní tabuli jsme si ukázali možnosti řešení nečekaně vzniklých událostí. Žáci prvních ročníků si osvojili telefonní čísla na záchranné složky a výtvarně ztvárnili danou tématiku.

Mgr. Michaela Martínková

31. 10. 2018 - Ukázkové hodiny MINIHÁZENÉ

Dne 15.10. se žáci I.C v rámci hodiny tělesné výchovy seznámili se základy této sportovní hry. Žáci si vyzkoušeli střelbu na bránu a v družstvech si zasoutěžili. Komu se tento sport zalíbil, může dále své schopnosti rozvíjet v městské sportovní hale.

MINI ŽÁCI A PŘÍPRAVKA (2008 A MLADŠÍ)

Pondělí - 16:00 - 17:30

Středa - 15:30 - 17:00

Oba tréninky jsou v Městské sportovní hale v Chomutově (ul. Mánesova 4980.)

Mgr. Michaela Martínková

31. 10. 2018 - Projektový den ve II. B

Projekt s názvem „Bezpečně vždy a všude“ zaujal i naše druháčky. Celé dopoledne jsme se věnovali prevenci bezpečného chování nejen v dopravě, ale i v různých nebezpečných situacích, které mohou potkat každého z nás. Na hřišti se děti dozvěděly mnoho zajímavého od hasičů a policistů, kteří dětem předváděli praktické ukázky 1. pomoci. Nejvíce děti zaujala hasičská auta včetně jejich vybavení. Děti si mohly vyzkoušet dýchací masky nebo jak se sedí v kabině za volantem .

Ve třídě dále zhlédly poučná videa o kterých jsme diskutovali a na závěr měli žáci za úkol namalovat panáčka z dopravních značek, které si zapamatovali. Věřím, že získané dovednosti zvládnou žáci využít i v běžném životě a budou se chovat tak, aby neohrožovali život svůj i druhých lidí.

Tř. uč. Radimská

15. 10. 2018 - Výuka v lese

Stejně jako v loňském roce se třída II. B zúčastnila zajímavé výuky v lese. Vše proběhlo pod vedením zkušené Martiny Zdiarské, která každoročně připravuje pestrý výukový program pro děti různého věku. Děti plnily úkoly, hrály různé hry a dozvěděly se mnoho zajímavého o lesních zvířatech. Počasí nám velmi přálo, lesem prosvítaly podzimní hřejivé sluneční paprsky. Prošlapali jsme lesní cestičky křížem krážem, z kopce do kopce, a tak není divu, že některé děti trošku bolely nožičky. Ale i přesto není nad to, pobývat na čerstvém vzduchu, než jen stále sedět ve školních lavicích.

Tř. uč. Petra Radimská

 

10. 10. 2018 - Poděkování

I v letošním školním roce budou dívky z 8. ročníků v rámci praktických činností vařit. Třída VIII. C bude sladěna do růžových zástěr, které jim ušila naše paní sekretářka Katrin Holečková. Jak jim to sluší, můžete vidět na přiložené fotografii. Touto cestou jí děkuji a dívkám přeji, ať se jim v nových zástěrách dobře vaří a uvařené dobroty jim chutnají.

Mgr. Jana Vildová

 

EU peníze školám

Paměť národa

Dotační program

Výzva k podání nabídek


Prevence rizikového chování v Ústeckém kraji
www.kr-ustecky.cz

Dotační program

Léčebně-ozdravný pobyt Mořský koník 2018 Přeshraniční aktivity pro profesní orientaci