Nabídka aktivit na doma, Chystané akce ŠD

Plán akcí

Milé děti,vzpomínáme na vás a nezapomněly jsme.

Proto vám chceme trochu zpestřit váš pobyt doma,a tak tu budete mít od nás každý týden nějaké povídání,básničky,návody na výtvarné tvoření,hry či jiné vyžití. Až se zase ve škole setkáme,vše si spolu zopakujeme.

Tak tedy: po jarních prázdninách jsme se začali učit o postních nedělích.Zopakujeme si : postních nedělí je šest.

1. postní neděle (1.3.) - má 3 názvy:      Pytlová

Pučálka

Liščí

1. postní neděle (8.3.) - má také 3 názvy: Pražná

Sazometná

Černá

1. postní neděle (15. 3.) - Kýchavá

Protože jste se tyto 3 neděle už naučily,vyhlašuji pro vás soutěž: proč se těmto nedělím tak říká?,napište do sešitu a až se ve škole sejdeme,vybereme si sešity a vyhlásíme vítěze,kdo znal správné odpovědi.

Z následujících a posledních 3 postních nedělí soutěž nevyhlásíme,jelikož ty se budeme teprve učit přes e-mail.

Ahoj děti, protože letošní Velikonoce oslavíte jen doma s vaší rodinou, posíláme vám nápad na velikonoční tvoření. Tohle jednoduché kuřátko určitě lehce zvládnete. Tak s chutí do toho! KLIKNĚTE ZDE

logické hry :

AZ KVÍZ JUNIOR - lze hrát jako deskovou hru, nebo online na PC a to na stránkách České televize Déčko

pohybové hry:

JUST DANCE - taneční hra, kterou si můžete zatancovat i přes youtube

didaktické hry:

CO SE ZMĚNILO - REALIZACE HRY

Jeden hráč si po určitou dobu snaží zapamatovat, jak vypadá interiér místnosti. Poté odejde za dveře a ostatní hráči se domluví a přemístí některou dobře viditelnou věc (nebo ji dokonce schovají). Pak hráče zavolají zpět a ten se snaží uhodnout, která věc změnila své místo.

vyrábění:

včelka z roličky od toaletního papíru (www.pinterest.com )

Vážení rodiče.

Posílám nápad na výzdobu velikonočního stolu. Při procházce lesem, které jsou povoleny, si natrhejte pár větviček, ze kterých si uděláte "hnízdo" pro květinu. Tu koupíte i v marketu, které jsou otevřené. A trochu hlíny má určitě každý doma (nebo naberete spolu s větvičkami 😉).

Pod hlínu dejte igelit, aby voda neprotékala. Květinu můžete nechat i v květináči ( s podtáckem) a "hnízdo" dát okolo.

Přeji klidné dny a příjemné chvíle při výrobě výzdoby.

VELIKONOČNÍ OSENÍ

VELIKONOČNÍ KUŘÁTKO