Vesmírné dobrodružství ve třídě V. C

Žáci 5.C se rozhodli ponořit do nekonečné oblasti poznání a přivést nás všechny na malou výpravu přímo do jejich třídy. Přečtěte si, jaké projekty a aktivity je zavedly na cestu za vesmírným dobrodružství.

Žáci 5.C se rozhodli ponořit do nekonečné oblasti poznání a přivést nás všechny na malou výpravu přímo do jejich třídy. Přečtěte si, jaké projekty a aktivity je zavedly na cestu za vesmírným dobrodružství.

Žáci se ve skupinách ponořili do studia jednotlivých planet sluneční soustavy a společnými silami tvořili referáty, díky kterým se o každé planetě dozvěděli nejzajímavější informace.

Kdo by si pomyslel, že krabice od bot může být klíčem k vesmírnému dobrodružství? Páťáci se chopili této výzvy a vytvořili úžasné modely sluneční soustavy.

Během hodin čtení se čtenáři nechali unést do světa kosmických faktů a informací. Pracovalo se v centrech aktivit. Na žáky čekal intergalaktický kvíz, během kterého si zopakovali, jak to bylo se vznikem vesmíru. Pomocí QR kódů se zase vydali na cestu poznání významných astronautů. Stačilo naskenovat kód a získat informace o těchto hrdinech, kteří se odvážili vydat se na cestu do neznáma. Metoda INSERT se ukázala jako skvělý nástroj pro poznávání nových informací o vesmíru. Žáci tuto metodu použili ji k prozkoumání zajímavých faktů o kosmických objevech a událostech.

Žáci se také pustili do vlastního kreativního procesu a vymysleli svá vlastní souhvězdí, která zakreslovali do školních tabletů. Každé mělo svůj vlastní příběh a charakteristiku, kterou prezentovali ostatním.

A nakonec, jaké by to bylo vesmírné dobrodružství bez návštěvy Měsíce? Žáci se chopili hlíny. V keramické dílně vytvořili svůj vlastní Měsíc a sami se proměnili v astronauty. Byla to nádherná příležitost nejen pro kreativitu, ale i pro přiblížení se k našemu nejbližšímu vesmírnému sousedu.

Bylo to poučné a zábavné.

Mgr. Michaela Šachová

Datum vložení: 8. 4. 2024 7:25